Kohteet >

Nortamonkatu 4 A

Nortamonkatu 4 A

26100 Rauma

Esittely: to 21.05.2026 klo 17.30

Kerrostalo, Keskusta
73,50 m², 3h+k

Vh. 73 000,00 €

Mh. 70 559,49 €

Ladataan kohteen kuvausta...

Perustiedot

Kohdenumero

1899

Kohdetyyppi

Kerrostalo

Sijainti

Nortamonkatu 4 A

Kaupunginosa

Keskusta

Huoneluku

3h+k

Vapautuminen

Heti vapaana.

Pinta-alat

Pinta-ala

73,50 m²

Hinta ja kustannukset

Velaton hinta

73 000,00 €

Myyntihinta

70 559,49 €

Velkaosuus

2 440,51 €

Hoitovastike

335,58 €

Rahoitusvastike

41,00 €

Yhtiövastike

376,58 €

Taloyhtiön tiedot

Nimi

As. Oy Iso-Vänni

Rakennusvuosi

1972

Lämmitysjärjestelmä

Kaukolämpö

Rakennusmateriaali

Betonielementti

Kerroksia

7

Talossa hissi

Kyllä

Tontin koko

1 904,50 m²

Tontin omistus

Oma

Energialuokka

F

Kiinteistönhuolto

Tuulensuun Huolto

Asuinhuoneistojen määrä

49

Asuinhuoneistojen pinta-ala yhteensä

3 045,00 m²

Suoritetut remontit

- 1993 elementtisaumat, 1997 ulkomaalaus, 2003 ikkunat, parvekeovet, tuuletusparvekkeiden ovet, 2005 lämpötasapainoitus, venttiilit ja ilmanvaihdon säätö, 2008 runkoviemärin uusinta, 2009 ilmastointikanavien nuohous, lukosto, 2010 saunojen peruskorjaus, tuuletusparvekelinjojen korjaus, 2012 sokkelin betonikorjaukset ja maalaus, 2013 porraskäytävien alatasanteiden maalaus, 2017 julkisivun kuntotutkimus, 2018 katon kuntokartoitus, 2020 elementtisaumaus talon eteläpääty, 2021 ilmastointikanavien uusinta vesikatolla, 2022 oma kaukolämpöliittymä taloyhtiölle, käyttövesiputkien uusinta putkihormeihin, 2024ilmavaihdon tasapainoitus, säätö ja puhdistus, kellarikerroksen vaakasuuntaisten käyttövesiputkien uusiminen putkihormeihin ja eristys, 2024 ilmanvaihdon tasapainotus, säätö ja puhdistus, kellarikerroksen vaakasuuntaisten käyttövesiputkien uusiminen ja eristus

Tulevat remontit

- Eteläpäädyn kunnostus ja laajempi tutkimus koko talon julkisivuun ja siitä suunnitelma koko talon julkisivun osalta - parvekkeiden kuntokartoitus, kellarikäytävän kunnostus, lämmitysjärjestelmään vuosikorjauksia, hissit vuosikorjauksia/kuntoarvio. Huoneistojen märkätilat huoneistokorjausten yhteydessä.